VALGUSHELINAD

Iegor Reznikoffi laulmismeetodist.

 

 

Iegor Reznikoff on Pariisi 10. ülikooli keskaja kultuuri professor ja varajase muusika laulja juba 1970.ndatest alates. Enne seda oli ta kontserte andev pianist. Kui ta alustas varajase muusika uurimist, avastas ta, et taoline loodusseadusi järgiv hääle tekitamine mõjub rahustavalt, viib inimese alfatasandile, võimaldab endasse vaadata ja on otsetee universumivibratsioonidega häälestumisel. Ta on seda moodust, mida ta ise nimetab harmooniliseks laulmiseks, kasutanud ka teraapiana, eriti vaimupuudega inimestega tegelemisel ja sügava depressiooni leevendamiseks.

Tehnika ise põhineb enne J.S. Bachi kasutatud tempereerimata häälestusele ja harmoonilistele intervallidele. Samuti pööratakse hääle tekitamisel tähelepanu vaid helivibratsiooni asukohale kehas ning selle muutumisele vastavalt häälikutele. Taolise laulumooduse kasutamisel on võimalik mõningase treenimise järel kuulda ülemhelisid, mis võivad olla viled, sahinad, pudelisse puhumise heli. Samuti õpetab Reznikoff tehnikat, mis võimaldab tahtlikult ülemhelisid kuuldavale tuua.

Eriti rõhutab ta heli pühadust. Kui häälde ja häälehelisse suhtuda, kui andi, mida me Kõiksuse altarile toome, saavutab see erilise väe.

Voog. Tee ise koduleht!