VALGUSHELINAD


Silva Valdt


Reiki Meister, ülemheli- ja harmoonilise laulu juhendaja


 


Olen lõpetanud klassikalise laulu erialal nii Georg Otsa nim. Muusikakooli kui ka  Eesti Muusikaakadeemia.

1986 – 2009 töötasin RO Estonias lauljana.

1996 kohtusin Luule Viilmaga ning käisin 4 aastat tema kursustel Tallinna Kultuuriülikoolis. Sealt viis tee kokku Holger Oidjärve ja joogaga ning tshakrate korrastamisega laulu kaudu ning

 

2004 aastal kohtasin Maestro Iegor Reznikoffi, kelle kursustel õppisin ülemheli ja harmoonilist laulmist. Meie teisel kohtumisel küsis Maestro, kas olen nõus võtma endale gruppi lauljaid, et nendega harjutada.

Olen kuulanud Maestro Reznikoffi hääleteraapia loenguid ning 2009 ja 2011 aastal oli suur õnn osaleda Niguliste kirikus tema kontserdil koos grupi lauljatega, kus mulle oli usaldatud paar soolot antifonide laulmise näol.

 

Pärast mõnda aastat grupiga töötamist tulid riburada pidi individuaallauljad, kellega oleme Reznikoffi laulumeetodi baasil tegelenud tshakrate uurimise, stresside vabastamise ja sügavale enesesse süüvimisega hääle abil.

 

Olen läbinud samuti Werbeklaulu algkursused nagu ka Joga Dassi ülemhelipillide kursused.

 

2007-l aastal läbisin Budakojas Dharmachari Vaddhaka juhendusel budistliku meditatsiooni kursused nii algajaile kui ka edasijõudnuile.

 

2013 aasta novembris sain pärast 5 aastat Reiki praktiseerimist Reiki Meistri pühitsuse Reiki Meister/Õpetaja Sirje Uusbeki juures, keda ka oma hingeotsingute õpetajaks pean.

 2010 aasta Tervis Plussi detsembrikuu numbris ilmus minu artikkel ülemhelidest, mille olen ka siia kodulehele Ülemheli ja harmoonilise laulu leheküljele üles riputanud. 2013 aasta märtsis veetsin toreda päeva Niguliste kirikus lauldes ja saatele "Maatriks" intervjuud andes. Seda on võimalik näha, kuid valid tegevuste lehekülje.


Erinevates joogalaagrites olen juhendanud nii puhast Reznikoffi meetodil laulmist kui ka häälemeditatsioone.

Koos Eve Lukkiga oleme läbi viinud mitmeid helide laagreid ja 2009 aasta suvel kolmandas laagris osales meiega ka Kaili Lass.

Olen ka 2009 suvel tekkinud ansambli Trio Swara (vt. lehekülge Trio Swara, samuti leiad meid Facebookist) liige.


Tegelen ka improvisatsiooni ja selle võimalikkusega igale inimesele sõltumata sellest, kas välismaailm liigitab neid viisipidajateks või mitte. Olen sügavalt veendunud, et iga inimene vajab laulmist ja oluline on seda endale lubada, hinnanguid jagamata enesele või teistele.


Voog. Tee ise koduleht!